Услуги рекламы в сети Интернет должны быть подтверждены надлежащими доказательствами

 Надання послуг реклами у мережі Інтернет має бути підтверджено належними доказами.

Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - Товариство) звернулося до господарського суду з позовом до Акціонерного товариства про розірвання договору та стягнення заборгованості за надані послуги з пошукового просування сайту Акціонерного товариства у визначених пошукових системах, у визначеному об'ємі та з досягненням передбаченого укладеним договором результату.

На обґрунтування заявлених позовних вимог Товариство посилалося на те, що воно виконало свої зобов'язання за договором і як доказ такого виконання надало роздруківку з історії просування сайту Акціонерного товариства, а також звіти про просування сайту у пошукових системах.

Рішенням місцевого господарського суду, залишеним без змін господарським судом апеляційної інстанції, у задоволенні позову відмовлено.

Переглядаючи судові рішення у касаційному порядку за касаційною скаргою Товариства, Вищий господарський суд України залишив їх без змін, виходячи з такого.

Частиною першою статті 32 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК) визначено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Судами попередніх інстанцій з'ясовано, що доказом виконання робіт та підставою проведення остаточних розрахунків між виконавцем та замовником згідно з договором є акт здачі-приймання виконаних робіт, підписаний уповноваженими представниками сторін. Такого акта чи інших доказів щодо здачі-приймання виконаних робіт або відмови від їх приймання суду не надано. Надані ж позивачем роздруківки з історії просування сайту Акціонерного товариства та звіти про його просування, які з відповідачем не були узгоджені і не містять його реквізитів.

Отже, господарські суди у розгляді справи з урахуванням вимог статей 32 - 34 ГПК обґрунтовано зазначили, що документи, надані позивачем як докази виконання робіт, не є належними доказами виконання позивачем своїх зобов'язань (постанова Вищого господарського суду України від 22.02.2011 № 5020-12/213-4/176).Источник: адвокаты.dn.ua
Категория: Интернет и право | Добавил: Admin (28.06.2013) | Автор: Адвокат Воробьев Д.А. E W
Просмотров: 1878 | Теги: суд, интернет, доказательтсва, реклама | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar