Уменьшение процентной ставки НБУ
 

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

21.03.2012 № 102

(Витяг)

Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних показників, Правління Національного банку України звертає увагу на продовження у 2012 році позитивних тенденцій у розвитку економіки та грошово-кредитного ринку, чому сприяла збалансована грошово-кредитна політика.

З одного боку, завдяки грошово-кредитній політиці Національного банку України відбувалося подальше зменшення інфляції - у річному вимірі її рівень за індексом споживчих цін у лютому зменшився до 3,0% порівняно з 3,7% у січні. З іншого - через монетарний інструментарій були надані певні імпульси процесам активізації кредитування (збільшення обсягів та зниження вартості кредитів рефінансування, лібералізація умов проведення операцій прямого репо).

Ужиті Національним банком України заходи стимулювали заощадження коштів, сприяючи зростанню довіри до гривні та банківської системи, про що свідчить динаміка вкладів населення, обсяг яких у лютому збільшився на 2,3% (з початку року - на 4,7%). У той же час темпи приросту депозитів населення в національній валюті (3,0%) перевищували відповідні темпи в іноземній (1,5%).

Зростання зацікавленості населення в заощадженнях у національній валюті сприяло зниженню попиту на готівковому сегменті валютного ринку. Обсяг чистого попиту на готівкову іноземну валюту в лютому 2012 року зменшився до 373 млн. дол. США порівняно з 556 млн. дол. США - у січні 2012 року та 740 млн. дол. США - у грудні 2011 року.

На фоні покращення ринкових очікувань та зростання ресурсної бази банки знижували вартість ресурсів. Так середньозважена ставка за кредитами в національній валюті в лютому знизилася до 15,3% порівняно з 17,2% у грудні 2011 року, а за депозитами - до 10,5% порівняно з 11,1%.

Зазначені зрушення та сприятлива цінова динаміка створюють можливості для вжиття додаткових стимулюючих заходів для активізації кредитування реального сектору економіки, зокрема через використання процентних важелів та запровадження більш гнучких підходів до формування банками обов'язкових резервів шляхом зниження частки резервів, які банки формують на окремому рахунку в Національному банку України, з 70% до 60%.

Водночас нестійкість світових фінансових ринків обумовлює необхідність застосування заходів щодо мінімізації можливих ризиків для стабільності грошової одиниці й, зокрема, дедоларизації економічних процесів. Цьому сприятиме поглиблення диференціації нормативів обов'язкового резервування в напрямі посилення преференційних умов резервування коштів, залучених у національній валюті.

Крім цього, ураховуючи впровадження російських рублів у розрахунки між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" за імпортований природний газ і потребу подальшої оптимізації управління міжнародними (золотовалютними) резервами, з метою підтримки економічної політики Уряду відповідно до статті 6 Закону України "Про Національний банк України"убачається доцільним установлення нульової ставки резервування за довгостроковими залученнями банків від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів у російських рублях.

З огляду на вищезазначене, відповідно до статей 6 та 25 Закону України "Про Національний банк України", Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18.08.2004 № 389, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.09.2004 за № 1092/9691 (зі змінами), а такожПоложення про порядок формування обов'язкових резервів для банків України та філій іноземних банків в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 16.03.2006 № 91, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.03.2006 за № 312/12186 (зі змінами), Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити з 23 березня 2012 року облікову ставку в розмірі 7,5% річних.

...Предлагаю посмотреть график динамики учетной ставки НБУ за период с 1992 года до 23.марта 2012 годаИсточник: http://адвокаты.dn.ua/
Категория: Новости банковской сферы ДНР | Добавил: Advokat (25.03.2012) | Автор: Адвокат Воробьев Д.А E W
Просмотров: 2410 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/6
Всего комментариев: 1
[Материал]
Free knowledge like this doesn't just help, it promote dmeorccay. Thank you.
avatar